בגדים לתינוקות

התפתחות תינוקות בגיל 11 ו-12 חודשים

מזל טוב! יום ההולדת של התינוק שלכם מתקרב ובקרוב תחגגו שנה ליום שבו הוא הצטרף למשפחה שלכם. אתם בוודאי נרגשים וכבר מתכננים לקנות לו מתנות מקסימות כמו משחקים לתינוקות או בגדים  יפים לתינוקות. אז אם אתם תוהים לעצמכם מה מחכה לכם בגיל 11 חודשים ובגיל שנה, הנה כמה דברים שצפויים לקרות בחודשיים הבאים:

התפתחות התינוק בגיל 11 חודשים


בשלב זה התינוק מתחיל להוציא מפיו הברות וצלילים שנשמעים ממש כמו מילים. אם הוא אומר מילה משובשת כמו למשל, ננה במקום בננה, שאלו אותו האם הוא רוצה לאכול בננה. כך הוא ילמד לומר באופן נכון את המילה. מומלץ מאוד לקרוא לתינוק סיפורים, להצביע על התמונות ולציין את השמות של החפצים. גם כאשר אתם יוצאים לטיול בעגלה, ציינו בפניו את מה שאתם רואים כמו ״עץ״, ״חתול״ או ״פח״. שירים קצרים וקליטים לילדים הם גם דרך נהדרת ללמד את התינוק לדבר ולהעשיר את אוצר המילים שלו. אז אל תהססו לשיר (גם אם אתם מזייפים).

התפתחות התינוק בגיל 12 חודשים


ברכותינו, הגעתם לגיל שהתינוק מגלה את העצמאות שלו. כשהתינוק בן 12 חודשים הוא מסוגל לבצע פעולות שונות לבד, כמו לנסות ללבוש בגדים יפים לתינוקות, לאכול בעצמו ולדפדף בספרים. בנוסף, הוא ילמד גם להשתמש בחפצים שונים כמו מסרק לשיער, מברשת שיניים, טלפון, מזלג וכפית. פעוטות בני שנה נהנים מאוד לשחק עם סירים ומחבתות. הורים רבים יכולים להעיד על כך שבגיל שנה, הצעצועים נזנחים לטובת כלי בישול. הבייבי שלכם גם יהנה לזרוק חפצים לכל עבר, לזרוק ולמסור חפצים, לרוקן קופסאות ולסדר קוביות.

בגיל שנה התינוק בדרך כלל מוותר על שנת הבוקר ומסתפק בשנת צוהריים. יחד עם זאת, שנת הלילה מתארכת.

אם הבייבי שלכם כבר הולך בעצמו, זה הזמן לקנות לו נעלי צעד ראשון. אלו למעשה נעלי ההליכה הראשונות של התינוק. חשוב מאוד לרכוש את הנעליים בחנויות המתמחות בנעלי תינוקות, ולהתאים אותן למידת הרגליים של התינוק. שימו לב שהמידה של הנעליים צפויה לגדול כל חודשיים – שלושה.

 

לקריאה נוספת על התפתחות התינוק בגילאי 11-12 חודשים לחץ כאן 

אהבתם? שתפו את הפוסט!