בגדים לתינוק

התפתחות התינוק בגיל תשעה חודשים

כשהתינוק מגיע לגיל תשעה חודשים, ההורות הופכת להיות הרבה יותר מעניינת. לבייבי שלכם מתחילים להתפתח רצונות משלו, והוא יבחר בעצמו משחקים לתינוקות שהוא מעדיף לשחק ומסוגל אפילו להצביע על בגדים לתינוק שהוא מעדיף ללבוש.

בגיל תשעה חודשים מרבית התינוקות כבר זוחלים, עומדים ויש כאלו שאפילו מתחילים להתהלך מסביב לשולחן. חוץ מזה, מתפתחת אצלם בשלב זה אחיזת צבת – זוהי אחיזה שבמסגרתה התינוק מסוגל לתפוס חפצים קטנים בין האגודל לאצבע. התינוק יהיה פעיל יותר, וישמח לשחק איתכם במשחק ״קוקו״. הוא יסתתר ויחכה שתמצאו אותו, ואף יחפש חפצים שהסתרתם ממנו. אם תבקשו ממנו לתת לכם חפץ הוא יושיט אותו לעברכם.

והגענו לאחד ההישגים המקסימים בגיל הזה – כאשר התינוק ירצה להביע את שמחתו, הוא ימחא כפיים. בנוסף, התינוק מסוגל לנפנף בידיו לשלום ולחקות את התנועות שאליהן הוא נחשף כמו החזקת הטלפון.

חרדת נטישה

בגיל זה מתעצמת חרדת הנטישה של התינוק שלכם, וכאשר אתם עוזבים את החדר הוא עלול לפרש זאת כאילו נטשתם אותו לתמיד. בנוסף, כשאתם מגיעים עם התינוק לסביבה זרה, הוא עלול להגיב בעוינות. התינוק עלול לבכות, לנדנד ולהתבכיין. לכן, כאשר אתם יוצאים מהבית, חשוב לארוז אתכם חפצים מוכרים. קחו איתכם צעצועים, ספרים וגם בגדים לתינוק להחלפה, וכך תקלו על הבייבי שלכם. 

מפגשים חברתיים


בשלב זה תוכלו להבחין באופי של התינוק שלכם. ישנם תינוקות ביישנים שנוטים להסתגר במפגשים חברתיים ולהתחבא מאחורי הוריהם. תינוקות אחרים הם חברותיים, חייכנים ולא חוששים ממפגש חדש. כמובן שמצבי הרוח, עייפות או רעב עשויים להשפיע על האופי של התינוק.

לצד התגבשות האופי, הזיכרון של התינוק שלכם צפוי להתחדד. הוא אמנם לא מסוגל לזכור אירועים לטווח ארוך, אבל יצליח לזכור מיקומים של חפצים שונים בחדר.
חשוב מאוד לשוחח עם התינוק כמה שאפשר. תתפלאו, אבל הוא מבין מילים רבות יותר ממה שהוא מצליח לבטא. כך למשל, הוא מבין את המשמעות של מילים כמו “אסור”, “כן ו”לא”. ככל שתדברו עם התינוק שלכם יותר, כך כושר הדיבור והשיחה שלו יתפתחו. כאשר התינוק מרגיש שאתם לא מבינים אותו, הוא עשוי להגיב בתסכול.

 

לעוד קריאה על התפתחות התינוק בגיל תשעה חודשים לחץ כאן

קריאה על התפתחות התינוק בגיל שמונה חודשים לחץ כאן

אהבתם? שתפו את הפוסט!