בגד גוף תינוקות

התפתחות תינוק בגיל ארבעה חודשים

בגדי גוף לתינוקות לגילאי ארבעה חודשים הם כבר מידה חדשה מ-0-3. ארבעה חודשים חלפו מאז שהתינוק שלכם הגיח לעולם, וההתפתחות שלו רק הולכת ומשתכללת. כעת, יכולת החזקת חפצים בידיים משתפרת אצלו פלאים – כשהוא יבחין בצעצוע הוא יצליח לשלוח ידיים כדי להחזיק ולנער אותו, ומתעורר בו רצון גדול לשחק במשחקים לתינוקות. הוא עשוי אפילו לבכות כשתקחו ממנו צעצוע. תינוקות בני ארבעה חודשים מתחילים להתהפך מהבטן לגב, כך שבזמן שתלבישו את הבייבי שלכם בבגדי גוף לתינוקות, הוא עשוי להתהפך לכם באמצע ומשימת ההלבשה שלו תהיה מאתגרת יותר.

אם תעשו מול התינוק פרצופים מצחיקים, אתם תידהמו לגלות שהוא מסוגל לחקות את הבעת הפנים שלכם, לחייך או לעשות פרצוף זועף ממש כמוכם. הוא ישתמש הרבה יותר בהבעת פנים כדי להציג את הרגשות שלו, ותוכלו להבין טוב יותר האם הוא שמח או עצוב. חוץ מזה, הבכי שלו יישמע לכם מגוון והוא יבכה באופן שונה כשירצה להביע עייפות, רעב או כאב.

כשתניחו אותו על הרצפה הוא ידחוף עם הרגליים למטה ויצליח להחזיק את ראשו באופן יציב.

מזון

משרד הבריאות ממליץ לשלב מגיל שישה חודשים מזון מוצק. זאת, יחד עם תרכובת מזון לתינוקות או הנקה. יחד עם זאת, ניתן מגיל ארבעה חודשים לתת לתינוק שלכם לטעום מזון מוצק בכמויות מזעריות. חשוב שהמזון יהיה מותאם עבורו, כשבדרך כלל מדובר במחית של ירק או פרי. המטרה היא להעניק חשיפה ראשונית למזון מוצק ולהרגיל את הבייבי שלכם לאכול בכפית. חשוב לבחור בכפית רכה לתינוקות המותאמת לפיהם הקטן. מה עושים אם התינוק שלכם דוחק את הכפית עם הלשון ולא משתף פעולה? יש להמתין כשבוע ואז לנסות שוב.

ברזל


החל מגיל ארבעה חודשים יש לתת לתינוק ברזל. שימו לב שהברזל מלכלך מאוד בגדי גוף לתינוקות.  לכן, כאשר אתם מביאים לתינוק ברזל עדיף לפשוט מעליו את הבגדים. לפי משרד הבריאות, יש לתת ברזל עד גיל 18 חודשים. אפשר להפסיק מתן ברזל בגיל שנה, אם נעשתה בדיקת דם ולא נמצא שלתינוק חסר ברזל.

 

לעוד מידע על התפתחות התינוק בגיל 4 חודשים לחץ כאן

אהבתם? שתפו את הפוסט!