בגדי ניובורן

התפתחות התינוק בגיל שישה חודשים

מזל טוב! התינוק שלכם בן חצי שנה! הספקתם לעבור איתו כל כך הרבה – להחליף את בגדי ניו בורן בבגדים לתינוקות גדולים יותר, לסגל איזושהי שגרת שינה ככל שניתן וכעת גם הגיע הזמן לשלב מוצקים בתפריט של הבייבי שלכם.זאת כמובן יחד עם תרכובות מזון לתינוקות או עם הנקה. 

גיל חצי שנה הוא הזמן לטעימות. תוכלו לרסק לתינוק ירקות ופירות ולתת לו לטעום בכפית. נסו לתת לו כל שלושה ימים מאכל חדש. כך תוכלו לבדוק שהתינוק לא אלרגי למזון מסוים (תגובות אלרגיות אפשריות – הקאה, שלשול או פריחה). במקביל, הטעימות יאפשרו לו להתרגל לאט לאט לאכול מוצקים. בגיל הזה למרבית התינוק טרם בוקעות השיניים. לכן, חשוב לבחור מזונות רכים שלתינוק יהיה קל ללעוס אותם עם החניכיים. מומלץ לרסק את המזון המבושל עם בלנדר, ולוודא שהמרקם של המזון חלק וללא גושים. שימו לב שהאכלה יכולה להיות מלכלכת. אז מומלץ לקשור סינר לתינוק שיגן על בגדי ניו בורן מפני שאריות רסק. אם אתם מבחינים שהתינוק לא אוהב מזון כלשהו, אל תתייאשו. המתינו כמה ימים ואז נסו להציע לו שוב את אותו מזון. כדאי לדעת שהטעם של התינוק משתנה לעיתים קרובות, ועוד צפוי להשתנות כשיגדל.

בגיל חצי שנה התינוק ימלמל וישמיע עיצורים כמו מממ ואווו, ויביע בקול שלו שמחה או עצב. כשתקראו בשם שלו הוא יפנה את מבטו לעברכם, ויהנה גם לבחון את עצמו במראה. תוכלו לבדר אותו במגוון פעילויות לתינוקות שיעודדו אותו לזחול. בגיל חצי שנה תינוקות מתחילים לזחול זחילת גחון הכוללת התנדנדות קדימה ואחורה ולעיתים גם לאחור. חוץ מזה, הבייבי שלכם מסוגל כעעת להחזיק בידיו כפית ובקבוק. שימו לב לכך שהתינוק מכניס כל דבר לפה, אז ודאו שאין חפצים קטנים באזור שעלולים להיות מסוכנים עבורו.

קרא על התפתחות בגילאי 5 חודשים כאן

קרא עוד על התפתחות בגילאים אלו –כאן

אהבתם? שתפו את הפוסט!