פעילות לתינוקות

התפתחות התינוק בגיל שלושה חודשים

בגדי תינוקות כבר יש. ברכותינו, התינוק שלכם כבר בן שלושה חודשים. בשלב הזה אתם ככל הנראה מנוסים יותר בגידול הבייבי שלכם, אתם מאוהבים בו מעל לראש ואתם נהנים לרכוש עבורו בגדי תינוקות ולהעביר איתו את הזמן בפעילויות לתינוקות. אז מה מחכה לכם בחודש הקרוב?

כעת כשהתינוק שלכם בן שלושה חודשים הוא מפתח יכולות עצמאיות יותר ותוכלו להבחין שהוא עירני יותר מבעבר. התינוק בשלב הזה כבר יצליח לזהות את הפנים של ההורים שלו ושל מטפלים אחרים בו, כמו סבא וסבתא. בזמן שהוא שוכב על הבטן, הוא מצליח להחזיק את הראש, להרים את החזה ולבעוט ברגליים. ידי התינוק  שהיו קפוצות לאגרופים ייפתחו, וכעת הוא מסוגל להושיט ידיים לעבר חפצים, לתפוס אותם ולהכניס אותם לפה שלו.

אחת ההנאות הגדולות היא לראות את הבייבי שלכם מחייך וצוחק – חצי מהתינוקות מפתחים את היכולת לצחוק בקול כשהם בני שלושה חודשים, והם נוהגים לחייך כשהם שומעים את הקול של ההורים שלהם. אז שלפו את הטלפון הסלולרי שלכם כי אתם הולכים להתמוגג מהקטנצ׳יק שלכם.

ערנות ואכילה

בגיל שלושה חודשים התינוק שלכם יותר עירני מבעבר. הוא כבר לא זקוק להאכלה כל שלוש שעות ומסוגל לישון 6-7 שעות ברציפות בלילה. לרוב הוא יישן במהלך היום פעמיים או שלוש, במשך שעה וחצי-שעתיים בכל תנומה.  אם התינוק שלכם מתעורר במהלך הלילה, מומלץ להמתין דקה לפני שאתם ניגשים אליו. כדאי לאפשר לתינוק להירגע ולהירדם לבד ככל שניתן. כשהתינוק מתעורר בלילה כדי לאכול, הימנעו מלשוחח איתו. כך תסמנו לו שהלילה מיועד לשינה. במשך הזמן הבייבי שלכם יבחין בין שעות הערות לשעות השינה, ואתם תיהנו משינה טובה יותר.

מגע ותחושת בטחון


תינוקות בני שלושה חודשים זקוקים למגע קרוב. המגע מחזק את הקרבה לתינוק ומעניק לו תחושת ביטחון. לכן, מומלץ לפשוט בגדי תינוקות ולעסות את התינוק עם שמן בחדר חם ונעים. משך העיסוי צריך להיות כ-20 דקות, אבל יש לבחון את התגובה של הבייבי לעיסוי.  אפשר להצטרף לקורס עיסוי תינוקות בו תלמדו תרגילי עיסוי שונים וגם תיהנו ממפגש עם הורים אחרים.

עוד על התפתחות התינוק בגיל 3 חודשים לחץ כאן

אהבתם? שתפו את הפוסט!