גרביים לתינוקות

התפתחות התינוק בגיל שמונה חודשים

הפליטות הולכות ונעלמות וכך גם הצורך בחיתולי טטרה. מרבית התינוקות בגיל שמונה חודשים כבר זוחלים. יש מגוון סוגי זחילה כמו זחילת גחון או זחילת שש והזחילה מכינה את התינוק לשלב הבא – ההליכה. בגיל שבעה חודשים התינוק שלכם יתחיל להתרומם ולעמוד (אל תשכחו לתעד את המאורע המרגש). בנוסף, הוא ילמד שבאמצעות קיפול הרגליים שלו הוא יכול להתיישב בחזרה. בעבר היה נהוג ללמד את התינוק ללכת באמצעות הליכונים, אבל בשנים האחרונות הליכון אינו מומלץ משום שיש בו סכנה. הוא עלול לגרום לתינוק שלכם להגיע למקומות לא רצויים ואף למעוד.

בגיל שמונה חודשים התינוק שלכם עדיין לא זקוק לנעליים. אפשרו לו לזחול, לעמוד ולהתהלך יחף או עם גרביים לתינוקות. על משטחים או על חיתולי טטרה הליכה ללא נעליים תתרום להתפתחות תקינה של כף הרגל ולשיפור היציבה של התינוק. אפשרו לבייבי שלכם לנוע במרחב באופן חופשי והרחיקו ממנו רהיטים שאינם יציבים, חפצי נוי וחפצים קטנים שעלולים לגרום לחנק. בנוסף, חשוב להגן על הבייבי מהפינות החדות של הרהיטים באמצעות מגני פלסטיק ולסגור שקעים חשמליים.

ראייה ותפיסת מרחב

בגיל שמונה חודשים הראייה של התינוק ותפיסת המרחב שלו מתקרבת לכדי שלמות. התינוק מצליח לזהות ממרחק של כמה מטרים אנשים מוכרים, ולזהות חפצים רחוקים כמו חיתולי טטרה. תינוקות שזוחלים בגיל הזה מסוגלים לזחול לעבר האובייקט שהם מזהים מהצד השני של החדר. בגיל הזה הצבע של העיניים של התינוק בדרך כלל מתקבע באופן סופי. זהו גם הגיל שכדאי לקחת את התינוק לבדיקת ראייה. חשוב לבדוק שהתפתחות הראייה אכן תקינה. לעיתים מבצעים בדיקות ראייה במרכזים של טיפות חלב כחלק משגרת הבדיקות. אם לא מבצעים בדיקות כאלו בטיפת החלב אצלכם, אפשר לבקש הפנייה מרופא המשפחה לבדיקת עיניים.

התינוק שלכם ישמח מאוד לשחק עם חפצים אמיתיים. כמו לדוגמה, טלפון צעצוע, מברשת שיער, מברשת שיניים, כוס וכפית. אפשרו לו לחקור את החפצים האלו וללמד אותו איך להשתמש בהם. הבייבי שלכם צפוי לחקות אתכם ולהעמיד פנים שהוא “מדבר” בטלפון או מסרק את שיערו. 

לקריאה על התפחות התינוק בגיל 8 חודשים 

אהבתם? שתפו את הפוסט!