חליפה לתינוק

הצעות לפעילויות לתינוקות

חופשת לידה יכולה להיות לפעמים מעיקה במיוחד. אתן נמצאות לבדכן עם התינוק במשך יום שלם, והימים הארוכים עלולים להיות משעממים. אם כבר טיילתן עם העגלה בכל רחבי השכונה שלכן, סיימתן לעשות שופינג באתרים של בגדי תינוקות ולרכוש עוד חליפה לתינוק, וכבר שיחקתן עם התינוק בכל המשחקים לתינוקות שיש בעולם – אז אנחנו כאן כדי להציע כמה פעילויות לתינוקות שיעבירו לכן ולבייבי שלכן את הזמן בנעימים. מעבר להנאה שתוכלו להפיק מאותן פעילויות, הן גם יעזרו להתפתחות התינוק שלכן. הבונוס: את כל הפעילויות אפשר לעשות מבלי לצאת מהבית.

ריצה אחרי כדור-

הפעילות הזאת מתאימה לשלב הזחילה של תינוקות –  מגיל 7 עד גיל שנה. גלגלו על הרצפה כדור קטן ועודדו את התינוק להגיע לכדור ולתפוס אותו. לאחר מכן, צרו מעין מבוך מכריות וגלגלו את הכדור בתוך המבוך. עודדו את הקטנצ׳יק שלכם לפלס את הדרך בין הכריות ולתפוס את הכדור. הפעילות הזאת תשפר את מיומנות הזחילה של התינוק את הקשר שבין עין ליד.

התעמלות וריקודאתן מוזמנות להלביש את הבייבי שלכן עם חליפה לתינוק נוחה ונעימה, ולהתעמל איתו יחד. אחזו בו כמעין משקולת והרימו אותו, וכך תוכלו על הדרך גם לחזק את שרירי הידיים ולהתחטב. מומלץ להשמיע ברקע מוזיקה לילדים ולנוע איתו ברחבי החדר, ממש כאילו אתן רוקדות איתו. לא רק שמדובר בפעילות מהנה, אלא שהתינוק שלכן ייחשף למערכת שיווי  המשקל שתקדם את ההתפתחות שלו.אמבטיית כיף

 

אמבטיה היא לא רק מטלה הכרחית, אלא יכולה להיות זמן של משחק מהנה במיוחד. תנו לתינוק שלכן צעצועי אמבטיה כמו ברווזים שצפים מעל למים ושפכו מעט סבון באמבטיה על מנת ליצור קצף. בזמן שהיה ברחם, התינוק שלכן צף בתוך מי השפיר, ולכן הוא נולד עם היכולת לצוף מעל המים. בעקבות השימוש במושבי אמבטיה, היכולת הזאת של התינוקות הולכת ונעלמת. אז הזכירו לתינוק שלכן את היכולת הזאת באמצעות הושטה שלו במים בעדינות מצד לצד. שימו לב שפעילות כזאת מתאימה בעיקר לתינוקות מעל גיל חצי שנה שמסוגלים לשבת באופן עצמאי.

 

אהבתם? שתפו את הפוסט!