בגדי תינוקות

בחירת צבעים לבגדי תינוקות

כולנו גדלנו על התפיסה לפיה חליפות לתינוקות או כל בגד אחר בצבע ורוד מתאים לבנות וצבע כחול לבנים, אבל בעבר זה היה בדיוק ההפך. במאה ה-19 הוגדרו צבעי הפסטל כחול ולבן כצבעים לתינוקות. בשנת 1918 פורסם מאמר בעיתון “Earnshaw” לפיו חליפות לתינוקות בצבע כחול מתאימות לבנות, בעוד שחליפות לתינוקות בצבע ורוד מתאימות דווקא לבנים.

הסיבה לכך לטענת כותבי המאמר, היא שהצבע כחול הוא צבע רך, יפה ועדין יותר ולכן הוא מתאים לבנות, בעוד שהצבע הורוד הוא צבע בעל נוכחות וחזק ולכן הוא מתאים לבנים.

מתי כל זה השתנה?

בשנות ה-60 כשהחלה התנועה הפמיניסטית לשחרור האישה לצבור תאוצה, החליטו הנשים הפמיניסטיות להילחם בתכתיבי החברה באמצעות בחירת הבגדים לילדים שלהן. הן החלו להלביש את הבנות בבגדים של בנים בצבע ורוד, ואת הבנים שלהן הן הלבישו בבגדים בצבע כחול שהיה נחשב צבע של בנות. דור הילדים שגדל באותה תקופה אימץ את השינוי הזה בצבעים, ומשנות ה-80 החלוקה המגדרית הזאת של הצבעים לבגדי תינוקות הפכה לנחלת הכלל.

ההשפעה הפסיכולוגית של הצבעים

חליפות לתינוקות מגיעות במגוון רחב של צבעים. לא חייבים ללכת לפי חלוקת הצבעים המגדרית, ולהלביש בנים בחליפות כחולות ובנות בחליפות ורודות. אפשר גם לבחור חליפות לפי ההשפעה הפסיכולוגית של הצבעים. לכל צבע יש השפעה אנרגטית שונה ולכן כדאי לבחון את המאפיינים הפסיכולוגיים של כל צבע.צבעים חמים 

צבעים כמו אדום, כתום וצהוב מעניקים אנרגיה וממריצים. הם נחשבים לצבעים אופטימיים המעוררים אושר, עליזות ושמחה. מומלץ להלביש את התינוק שלכם בבגדים אלו בזמן שהוא פעיל וער.צבעים קרים 

לצבעים כמו כחול, ירוק וסגול יש השפעה מרגיעה על הגוף שלנו. הצבע הכחול מזכיר את השמיים, הצבע הירוק את הטבע והצבע הסגול משויך לעולם הרוחני. ממש כמו שהצבעים מרגיעים מבוגרים, הם עשויים להרגיע גם ילדים. לכן, כדאי להלביש את התינוק שלכם בחליפות בצבעים קרים כשהם הולכים לישון. בנוסף לכך, מומלץ לצבוע את חדר שינה של הילד שלכם בצבעים קרים. צבעים אלו יתרמו לתחושת השלווה שלהם ויעניקו להם שנת לילה מתוקה. 

לעוד מידע על בחירת צבעים לבגדי תינוקות 

אהבתם? שתפו את הפוסט!