שמיכה לתינוקות

התפתחות התינוק בגיל שבעה חודשים

התינוק שלכם כבר בן שבעה חודשים ואתם בוודאי תוהים לעצמכם מה מחכה לכם בשלב הזה. אז קודם כל, הבייבי שלכם יתחיל להגות הברות שונות ויבין יותר את נימת הקול שלכם ואת משמעותן של מילים כמו למשל המילה ״לא״. כך שכאשר הוא ישליך חפצים כמו שמיכות לתינוקות או חפצים מהמיטה  ויזרוק אותם לרצפה, תוכלו לקרוא לעברו ״לא״. אי אפשר להבטיח שהוא באמת יקשיב לכם ויפסיק עם השלכת החפצים, אבל שווה לנסות (חכו, חכו מה שיחכה לכם בגיל שנתיים הנורא).

בגיל שבעה חודשים התינוק מתחיל לזחול זחילת שש הכוללת הנחת שתי כפות הידיים, שתי כפות הרגליים ושתי הברכיים על הרצפה. המשיכו לעבוד עם התינוק על פעילויות לתינוקות שישפרו את יכולות הזחילה שלו. מומלץ להניח חפצים ומשחקים לתינוקות במרחק מסוים ממנו כדי לעודד את התינוק להתקדם בזחילה. בגיל שבעה חודשים מתפתחת אצל התינוק גם אחיזת המגרפה – הושטת ידיים רחוק וגבוה בתנועה גורפת כדי להגיע לחפצים שונים שמעניינים את הקטנצ׳יק שלכם.

שיניים ולעיסה

בסביבות גיל שבעה חודשים השיניים של התינוקות מתחילות לבקוע. לרוב השיניים הראשונות שבוקעות הן שתי השיניים הקדמיות התחתונות. זהו שלב חשוב בהתפתחות, אך הוא עלול להיות מלווה באי נוחות וכאב. החניכיים של התינוק עלולות להיות נפוחות ואדמומיות, והוא יירר הרבה יותר. לעיתים בקיעת השיניים מלווה בעלייה של חום, בשלשול מימי ובנזלת בצבע שקוף.

כדי להקל על הכאב של הבייבי שלכם, מומלץ לתת לו נשכנים. זהו אביזר מסיליקון במגוון צבעים, שהתינוק יהנה לנשוך וללעוס. מומלץ להכניס את הנשכן למקרר ולהגיש לתינוק לאחר קירור. בנוסף, אפשר לעסות לו את החניכיים עם מגבת נקייה. ישנן גם משחות לאלחוש הכאב שיקלו עליו. במידת הצורך אפשר לתת לו משככי כאבים לתינוקות (בהיוועצות עם רופא). כשהשיניים צומחות, התינוק עלול להתנהג באי שקט ולבכות לעיתים קרובות. חשוב לנסות להיות סבלניים, לעטוף אותו עם שמיכות לתינוקות ולהרגיע. תהליך בקיעת השיניים צפוי להסתיים כשהתינוק יגיע לגיל 3 שנים. אל דאגה, לא כל בקיעה של שן מלווה בכאב, ובסופו של דבר אתם תעברו את זה.


לקריאה על התפתחות בגיל 7 חודשים לחץ כאן

אהבתם? שתפו את הפוסט!